Od ponad 10 lat specjalizujemy się w ochronie prawnej znaków towarowych (logotypów, sloganów reklamowych, nazw handlowych). Prowadzimy spory sądowe o naruszenie znaków towarowych polskich, międzynarodowych oraz wspólnotowych.

Oferujemy stałą opiekę i monitoring portfolio znaków towarowych klienta. Aktywnie reprezentujemy klientów sporach na etapie przedsądowym, negocjacji, przed sądem oraz w egzekucji. Pomagamy również w rejestracji znaków towarowych oraz przedłużeniu praw ochronnych. Dzięki kontaktom z kancelariami w innych krajach oferujemy rejestrację i ochronę znaków towarowych również poza Unią Europejską (w tym USA, Rosja, Chiny).

Prowadzimy badania zdolności rejestracyjnej znaków oraz badania due diligence portfolio znaków towarowych w celu doboru najlepszej strategii ochrony.

Reprezentujemy klientów w sporach przed Urzędem Patentowym RP, OHIM,
Wspólnotowym Sądem d/s Znaków Towarowych i Wzorów, a także sądami administracyjnymi oraz innymi sądami i organami celnymi.

 

Doświadczenie:

Lider na rynku bakalii - spór o ustalenie braku naruszenia znaku towarowego konkurencyjnego przedsiębiorcy.

Renomowany producent emalii w Olkuszu o 100 letniej historii – reprezentacja w sporze o naruszenie praw do znaku towarowego przez konkurencyjnego producenta garnków i naczyń emaliowanych

Globalna sieć restauracji fast-food – zarządzanie portfolio znaków towarowych, reprezentacja przed Urzędem Patentowym RP oraz w sporach o naruszenie marki.

Renomowany producent mebli w Swarzędzu – opieka i monitoring naruszeń znaków towarowych, w tym usuwanie naruszeń poprzez listy ostrzegawcze oraz spory sądowe o zaniechanie naruszenia znaku towarowego

Producent mebli - zarządzanie portfolio znaków towarowych i wzorów przemysłowych, w tym reprezentacja w sporach o skopiowanie produktów i bezprawne używanie oznaczeń podobnych przez konkurencję.

Wiodący producent mebli domowych posiadający ponad 300 salonów sprzedaży w Polsce – opieka i monitoring naruszeń znaków towarowych,  w tym usuwanie naruszeń poprzez listy ostrzegawcze oraz spory sądowe o zaniechanie naruszenia znaku towarowego

.